2 % z dane – POZOR ZMENA PRIJÍMATEĽA

Opäť nadišiel čas, kedy sa stáva aktuálnou téma darovania 2 % zo zaplatenej dane. Každoročne fyzické aj právnické osoby majú povinnosť do konca marca podať daňové priznanie a zaplatiť daň za predchádzajúci kalendárny rok. To sa týka samostatne zárobkovo činných osôb a firiem, ale aj zamestnancov. Každý z nás sa môže rozhodnúť 2 % zo svojej dane poukázať niekomu, kto pomoc potrebuje. Daňovník nemá žiadne výdavky navyše a prijímateľ má možnosť využiť tieto percentá na potrebný účel. Poukázať 2 % zo zaplatenej dane môžete ľubovoľnej neziskovej organizácii, pre ktorú sa rozhodnete. Každý  má v okolí niekoho, kto takúto pomoc potrebuje.

V tomto roku si už aj naše rehabilitačné Centrum Natália bude zbierať finančné prostriedky z 2 % dane. Preto prosíme všetkých záujemcov o poukázanie 2 % a takisto rodičov, ktorí majú záujem zbierať si 2 % z dane na rehabilitácie a pomôcky pre svoje deti, aby vo vyhlásení uviedli údaje: CENTRUM NATÁLIA, IČO: 50436091. 

V minulých rokoch sme si 2 % z dane zbierali prostredníctvom našej zakladajúcej Nadácie Pomoc druhému. Dovoľujeme si Vás upozorniť, že ak na vyhlásenie uvediete údaje Nadácie Pomoc druhému, Vaše 2 % z dane nebudú môcť byť poukázané a prepadnú štátu. Ďakujeme za pochopenie.

Nižšie nájdete editovateľné Vyhlásenie s predvyplnenými údajmi. Rodičom, ktorí majú záujem zbierať si 2 %  na rehabilitácie a rehabilitačné pomôcky cez naše Centrum Natália, poskytneme ďalšie potrebné informácie telefonicky a e-mailom na magdalena.majzlova@pomocdruhemu.sk.

Ďakujeme za podporu.

Vyhlásenie 2023 – Centrum Natália